|
U industrijskoj zoni u Tivtu
Zajedničko postrojenje za Kotor i Tivat
Odvođenje otpadnih voda
Trenutno sve otpadne vode idu u more
11. 02 - Ugovorom koji su potpisali predstavnici crnogorskog preduzeća "Vodakom“" i njemačko-hrvatske firme "Dalem" o podršci treće faze odvođenja otpadnih voda u primorskim gradovima, Tivat i Kotor će imati zajedničko postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda.
Predložena lokacija je u industrijskoj zoni u Tivtu.
To je optimalno, tehnički, ekonomski i turistički opravdano rješenje o kome će se još dogovarati gradonačelnici Kotora i Tivta.
Ovo je za Skala radio izjavio Boris Vuković, direktor "Vodakoma".
Odmah nakon izgradnje koletora u Tivtu i mreže u Kotoru, vrlo brzo će se krenuti u projektovanje postrojenja i njegovu izradu.
U roku od 4 godine treba da budu završena postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda na Crnogorskom primorju.
Trenutno, sve otpadne vode, kišne i fekalne bez ikakvog tretmana, prečišćavanja, idu u more, pa se ne može govoriti o turizmu kao razvojnoj privrednoj grani dok se ne riješi problem otpadnih voda.
|